Άλμπα-Ρεάλ 77-84: Απόδραση από το Βερολίνο με κομβικό Μούσα

H Ρεάλ Μαδρίτης νίκησε εκτός έδρας την Άλμπα Βερολίνου με 84-77 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 13-6, ενώ η γερμανική ομάδα έπεσε στο 6-13.

Σαρωτική η Ρεάλ στην αρχή του αγώνα και ήταν μπροστά με 13 πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (25-12). Οι μερενγχες διατήρησαν την διαφορά στο δεύτερο δεκάλεπτο σε διψήφιο αριθμό πόντων και προηγήθηκαν με έντεκα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (46-35).

Αν και οι γηπεδούχοι πίεσαν  και μείωσαν την διαφορά στους πέντε πόντους (62-57, 28' λεπτό), οι μπλάνκος κράτησαν την απόσταση τους και προηγήθηκαν με επτά πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (66-59). Παρότι η Άλμπα Βερολίνου μείωσαν στους δύο πόντους στο 32' λεπτό (66-64), η Ρεάλ Μαδρίτης διατήρησε το προβάδισμα της και νίκησε εκτός έδρας με 84-77.

Από την Ρεάλ Μαδρίτης διακρίθηκε ο Μούσα με 15 πόντους, με τους Κοζέρ και Χεζόνια να σκοράρουν από έντεκα πόντους έκαστος. Από την Άλμπα Βερολίνου ξεχώρισαν οι Σμιθ και Μπλατ με 22 και 12 πόντους αντίστοιχα.

Δεκάλεπτα: 12-25, 35-46, 59-66, 77-84