Άλμπα-Βαλένθια 88-94: Σε τροχιά οχτάδας οι νυχτερίδες

Η Βαλένθια νίκησε εκτός έδρας την Άλμπα Βερολίνου με 94-88 και ανέβηκε στο 11-10, ενώ η γερμανική ομάδα έπεσε στο 6-15.

Οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι-χέρι στα πρώτα λεπτά, με την Βαλένθια να έχει προβάδισμα με πέντε πόντους στο 5' λεπτό (15-10). Η Άλμπα με ένα επί μέρους σκορ 12-6, προσπέρασε και προηγήθηκε με ένα πόντο στο 8' λεπτό (22-21). Οι δύο ομάδες έδωσαν μάχη στα επόμενα λεπτά, με τους γηπεδούχους να είναι μπροστά με ένα πόντο στο τέλος της πρώτης περιόδου (25-24).

Οι "νυχτερίδες" είχαν τον πρώτο λόγο στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και πήραν προβάδισμα με επτά πόντους στο 24' λεπτό (61-54). Η γερμανική ομάδα με ένα επί μέρους σκορ 14-6 στα επόμενα έξι λεπτά, προσπέρασε και προηγήθηκε με ένα πόντο στο τέλος της τρίτης περιόδου (68-67). Αν και η Άλμπα Βερολίνου ισοφάρισε σε δύο περιπτώσεις στην τέταρτη περίοδο, η Βαλένθια ήταν πιο αποτελεσματική και είχε το πάνω χέρι, για αυτό και νίκησε εκτός έδρας με 94-88.

Από την Βαλένθια διακρίθηκαν οι Χάρπερ και Τζόουνς με 20 και 16 πόντους αντίστοιχα. Από την Άλμπα Βερολίνου ξεχώρισαν οι Λο και Τίμαν με 25 και 17 πόντους.

Δεκάλεπτα: 25-24, 47-50, 68-67, 88-94