Ερ. Αστέρας-Άλμπα 72-87: Απόδραση από το Βελιγράδι για τους Γερμανούς με 24αρα του Λο

Η Άλμπα Βερολίνου έκανε την ανατροπή και νίκησε εκτός έδρας τον Ερυθρό Αστέρα με, για αυτό και ανέβασε το ρεκόρ της στο 7-18, ενώ οι ερυθρόλευκοι έπεσαν στο 12-13.

Οι ερυθρόλευκοι ήταν σαρωτικοί στην αρχή του αγώνα και ήταν μπροστά με δέκα πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (25-15). Αν και η Άλμπα Βερολίνου πίεσε στο δεύτερο δεκάλεπτο, η σερβική ομάδα προστάτεψε το προβάδισμα της με πέντε πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (44-39).

Οι "κίτρινοι-μπλε" έκαναν ντέρμπι το ματς στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι-χέρι. Οι ερυθρόλευκοι κράτησαν την διαφορά τους και προηγήθηκαν με ένα πόντο στο τέλος της τρίτης περιόδου (61-60). Η Άλμπα Βερολίνου πάτησε το γκάζι στην τέταρτη περίοδο και με ένα επί μέρους σκορ 27-11, κατάφερε να νικήσει τον Ερυθρό Αστέρα εκτός έδρας με 87-72.

Από την Άλμπα Βερολίνου διακρίθηκαν οι Λο και Ολίντε με 24 και 13 πόντους αντίστοιχα. Από τον Ερυθρό Αστέρα ξεχώρισαν οι Πετρούσεβ και Ντέντοβιτς με 14 και έντεκα πόντους.

Δεκάλεπτα: 25-15, 44-39, 61-60, 72-87