Παρτιζάν-Άλμπα 88-74: Εδραιώνονται στην εξάδα οι ασπρόμαυροι

Η Παρτιζάν νίκησε εντός έδρας την Άλμπα Βερολίνου και ανέβασε το ρεκόρ της στο 14-12, ενώ οι "κίτρινοι-μπλε" έπεσαν στο 7-19.

Η Άλμπα Βερολίνου είχε το πάνω χέρι στα πρώτα λεπτά και πήρε προβάδισμα με επτά πόντους στο 5' λεπτό (12-5). Η Παρτιζάν έχοντας ένα επί μέρους σκορ 15-7 στα επόμενα λεπτά, κατάφερε να είναι μπροστά με ένα πόντο στο τέλος της πρώτης περιόδου (20-19). Παρότι η σερβική ομάδα είχε προβάδισμα για μια φορά στο δεύτερο δεκάλεπτο (31-30, 15' λεπτό), αλλά οι φιλοξενούμενοι είχαν το πάνω χέρι και προηγήθηκαν με δύο πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (44-42).

Οι "ασπρόμαυροι" ανέβασαν ρυθμό στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 35-9, προηγήθηκαν με 24 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (77-53). Αν και η Άλμπα Βερολίνου πίεσε στην τέταρτη περίοδο, έχοντας ένα επί μέρους σκορ 21-11, η Παρτιζάν διατήρησε το προβάδισμα της και νίκησε εντός έδρας με 88-74.

Από την Παρτιζάν διακρίθηκαν οι Αβράμοβιτς και Πάντερ με 19 και 16 πόντους αντίστοιχα. Από την Άλμπα Βερολίνου ξεχώρισε ο Λο με 17 πόντους, με τους Τίμαν και Γουέτζελ να βάζουν από δέκα πόντους έκαστος.

Δεκάλεπτα: 20-19, 42-44, 77-53, 88-74