Τσιμπόνα-Παρτιζάν 75-82: Σπουδαία εκτός έδρας νίκη για τους Σέρβους (vid)

H Παρτιζάν  πήρε το "διπλό" στην έδρα της Τσιμπόνα, νικώντας την Κροατική ομάδα με 83-75 και ανεβαίνοντας στην δεύτερη θέση και το 4-3, ενώ η Τσιμπόνα έπεσε στην έβδομη θέση και το 2-5.

Η Παρτιζάν πήρε το προβάδισμα από τα πρώτα λεπτά και είχε προβάδισμα έξι πόντων στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου (27-21). Οι φιλοξενούμενοι ήταν μπροστά με δέκα πόντους στο ημίχρονο (50-40), αλλά ένιωσαν απειλή όταν η Τσιμπόνα μείωσε στους δύο πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (67-65). Η Παρτιζάν, διαχειρίστηκε καλύτερα την κατάσταση και νίκησε την Τσιμπόνα εκτός έδρας με 83-75.

Από την Τσιμπόνα ξεχώρισαν οι Μπούντοβιτς και Πρικάτσιν  με 20 και 16 πόντους αντίστοιχα. ενώ από την Παρτιζάν διακρίθηκαν οι Πέιτζ και Γιάνκοβιτς με 16 και 15 πόντους.

Περίοδοι: 21-27, 40-50, 65-67, 75-83