Μόρναρ - Παρτιζάν 64-66: Επιστροφή στις νίκες για τους ασπρόμαυρους

Μετά την ήττα από την Τσεντεβίτα Ολίμπια (96-89), η Παρτιζάν επέστρεψε στις νίκες, επικρατώντας της Μόρναρ Μπαρ εκτός έδρας με 66-64, με αποτέλεσμα να ανεβάσει το ρεκόρ της στο 10-2, ενώ οι γηπεδούχοι έπεσαν στο 4-8.

Η Παρτιζάν ξεκίνησε δυνατά τον αγώνα και παίζοντας πιο αποτελεσματικά, ήταν μπροστά με έντεκα πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (27-11). Οι "ασπρόμαυροι" συνέχιζαν να διευρύνουν το προβάδισμα τους στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκαν με 14 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (43-29).

Η Μορναρ Μπαρ μείωσε την διαφορά στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου με ένα επί μέρους σκορ 12-6, με την Παρτιζάν να προηγείται με οχτώ πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (49-41). Η Παρτιζάν διατήρησε το προβάδισμα της, παρά την αντεπίθεση της Μόρναρ Μπαρ στα τελευταία λεπτά και νίκησε εκτός έδρας με 66-64.

Από την Παρτιζάν διακρίθηκαν οι Σμαιλάγκιτς (7ρ.) και Κοπρίβιτσα με 18 και 14 πόντους αντίστοιχα. Από την Μόρναρ Μπαρ ξεχώρισαν οι Γκόρντιτς (5ρ. και επτά ασίστ) και Σμιθ (8ρ.) με 18 και 10 πόντους.

Δεκάλεπτα; 16-27, 29-43, 41-49, 64-66