Κρκα-Παρτιζάν 63-79: Επιστροφή στις νίκες για την ομάδα του Ομπράντοβιτς

Η Παρτιζάν επικράτησε εκτός έδρας την Κρκα Νόβο Μέστο με 79-63 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 14-3 (1η θέση), ενώ οι γηπεδούχοι έπεσαν στο 3-13 (14η θέση).

Η Παρτιζάν ξεκίνησε δυνατά στον αγώνα και παίζοντας πιο αποτελεσματικά, ήταν μπροστά με δώδεκα πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (23-11). Οι "ασπρόμαυροι" συνέχισαν δυναμικά στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκαν με εννέα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (39-30).

Η Παρτιζάν διατήρησε το προβάδισμα της στο δεύτερο ημίχρονο και νίκησε εκτός έδρας την Κρκα με 79-63.

Από την Παρτιζάν διακρίθηκαν οι Κοπρίβιτσα (4ρ. και δύο ασίστ) και Σμαιλάγκιτς (9ρ. και δύο ασίστ) με 15 και δέκα πόντους αντίστοιχα. Από την Κρκα ξεχώρισαν οι Στίπτσεβιτς και Άντονις με 15 και 13 πόντους.

Δεκάλεπτα: 11-23, 30-39, 40-56, 63-79