Παρτιζάν-Μπόρατς 75-68: Συνεχίζει νικηφόρα η ομάδα του Ομπράντοβιτς

Η Παρτιζάν υπό τις οδηγίες του Ζέλικο Ομπράντοβιτς νίκησε εντός έδρας την Μπόρατς με 75-68 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 15-3 (1η θέση), ενώ οι φιλοξενούμενοι έπεσαν σττο 6-11 (10η θέση).

Αν και η Παρτιζάν πήρε προβάδισμα με οχτώ πόντους στην αρχή (8-0, 2' λεπτό), η Μπόρατς μείωσε την διαφορά, αλλά οι γηπεδούχοι ήταν μπροστά με ένα πόντο στο τέλος της πρώτης περιόδου (18-17).  Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ στο δεύτερο δεκάλεπτο, με την Σερβική ομάδα να έχει το πάνω χέρι, αλλά το αποτέλεσμα να είναι ισόπαλο στο τέλος του ημιχρόνου (31-31).

Οι γηπεδούχοι ανέβασαβ ρυθμούς στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 22-14, προηγήθηκαν με οχτώ πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (53-45). Η Παρτιζάν διατήρησε το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εντός έδρας την Μπόρατς με 75-68.

Από την Παρτιζάν διακρίθηκαν οι Αβράμοβιτς (5ρ. και δύο ασίστ) και Λε Ντέι (9ρ. και τρεις ασίστ) με 18 και 13 πόντους αντίστοιχα. Από την Μπόρατς ξεχώρισαν οι Τοντόροβιτς και Τομάσεβιτς με 13 και 11 πόντους.

Δεκάλεπτα;: 18-17, 31-31, 53-45, 75-68