ΦΜΠ-Παρτιζάν 80-86: Ζορίστηκε αλλά νίκησε η ομάδα του Ομπράντοβιτς

Η Παρτιζάν υπό τις οδηγίες του κόουτς Ζέλικο Ομπράντοβιτς,  επικράτησε εκτός έδρας της ΦΜΠ Βελιγραδίου με 86-80 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 16-3 (1η θέση), ενώ οι γηπεδούχοι έπεσαν στο 10-8 (6η θέση).

Η ΦΜΠ Βελιγραδίου ξεκίνησαν δυνατά στην αναμέτρηση και ήταν μπροστά με έξι πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (24-18). Οι γηπεδούχοι διατήρησαν το προβάδισμα τους στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκαν με έξι πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (46-40).

Η Παρτιζάν πάτησε το γκάζι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και ανέτρεψε τις καταστάσεις, κάνοντας ένα επί μέρους σκορ 14-7, με αποτέλεσμα να προηγηθεί με δύο πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (64-62).  Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ στην τέταρτη περίοδο, με την Παρτιζάν να είναι πιο αποτελεσματική και να νικάει εκτός έδρας την ΦΜΠ Βελιγραδίου με 86-80.

Από την Παρτιζάν διακρίθηκαν οι Μουρ και Πάντερ με 21 και 17 πόντους αντίστοιχα. Από την ΦΜΠ Βελιγραδίου ξεχώρισαν οι Τάσιτς και Ράντοτσιτς με 16 και 13 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 24-18, 46-40, 62-64, 80-86.