Παρτιζάν-Ερ. Αστέρας 98-84: Με καθοριστικούς Αβράμοβιτς και Πάντερ

Η Παρτιζάν πήρε το ντέρμπι και νίκησε εντός έδρας τον Ερυθρό Αστέρα με 98-84 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 17-3 (1η θέση), ενώ οι ερυθρόλευκοι έπεσαν στο 17-2 (2η θέση).

Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ στα πρώτα λεπτά, με την Παρτιζάν να είναι μπροστά με επτά πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (28-21). Χαμηλά κινήθηκε το σκορ στο δεύτερο δεκάλεπτο, με τους γηπεδούχους να προηγούνται με έξι πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (40-34).

Οι ερυθρόλευκοι ανέβασαν ρυθμό στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και έδωσαν άλλον άερα στο παιχνίδι, με τους γηπεδούχους να προηγούνται με ένα πόντο στο τέλος της τρίτης περιόδου (64-63).  Η Παρτιζάν πάτησε το γκάζι στην τέταρτη περίοδο και με ένα επί μέρους σκορ 34-21, κατάφερε να νικήσει εντός έδρας τον Ερυθρό Αστέρα με 98-84.

Από την Παρτιζάν διακρίθηκαν οι Αβράμοβιτς (1ρ. και έξι ασίστ) και Πάντερ (5ρ. και δύο ασίστ) με 33 και 22 πόντους αντίστοιχα. Από τον Ερυθρό Αστέρα ξεχώρισαν οι Νταβίντοβατς (10ρ. και δύο ασίστ) και Χόλινς (2ρ.) με 17 πόντους έκαστος.

Δεκάλεπτα: 28-21, 40-34, 64-63, 98-84