Παρτιζάν-Ιγκοκέα 83-70: Οι Πάντερ και ΛεΝτέι έδειξαν τον δρόμο για την νίκη

Η Παρτιζάν νίκησε εντός έδρας την Ιγκοκέα με 83-70 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 19-3 (1η θέση), με την ομάδα από την Βοσνία Ερζεγοβίνη να πέφτει στο 12-10 (4η θέση).

Οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι-χέρι στα πρώτα λεπτά, με την Ιγκοκέα να είναι μπροστά με πέντε πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (20-15). Η Παρτιζάν πάτησε το γκάζι στο δεύτερο δεκάλεπτο και με ένα επί μέρους σκορ 24-8, προηγήθηκε με έντεκα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (39-28).

Οι "ασπρόμαυροι" διατήρησαν το προβάδισμα τους σε διψήφιο ποσοστό πόντων στην αρχή του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκαν με 14 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (65-51). Η Παρτιζάν κράτησε την διαφορά της και στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εντός έδρας την Ιγκοκέα με 83-70.

Από την Παρτιζάν διακρίθηκαν οι Πάντερ και ΛεΝτέι (11ρ. και τρεις ασίστ) με 18 και δώδεκα πόντους αντίστοιχα. Από την Ιγκοκέα ξεχώρισαν οι Γουάλερ και Τανασκόβιτς με 17 και 16 πόντους.

Δεκάλεπτα:  15-20, 39-28, 65-51, 83-70