Παρτιζάν-Τσιμπόνα 98-77: Έκλεισαν την κανονική περίοδο με νίκη οι «ασπρόμαυροι»

Η Παρτιζάν νίκησε εντός έδρας την Τσιμπόνα με 98-77 και έκλεισε με θετικο αποτέλεσμα την κανονική περίοδο στην Αδριατική λίγκα και έχοντας ρεκόρ 22-4 (1η θέση), ενώ η Κροατική ομάδα έπεσε στο 10-15 (8η θέση).

Η Παρτιζάν ξεκίνησε δυνατά στον αγώνα και ήταν μπροστά με έντεκα πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (27-16). Οι "ασπρόμαυροι" διατήρησαν την διαφορά του σε διψήφιο ποσοστό στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκαν με 16 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (52-36).

Η Παριζάν κράτησε την διαφορά σε πολύ υψηλά επίπεδα στο δεύτερο ημίχρονο και νίκησε εντός έδρας την Τσιμπόνα με 98-77.

Από την Παρτιζάν διακρίθηκαν οι Μαντάρ και Λεσόρτ με 17 και 16 πόντους αντίστοιχα. Από την Τσιμπόνα ξεχώρισε ο Γκέγκιτς με 14 πόντους, με τους Μπράνκοβιτς και Νάκιτς να έχουν από 12 πόντους έκαστος.

Δεκάλεπτα: 27-16, 52-36, 71-57, 98-77.