Παρτιζάν-Ερ. Αστέρας 112-84: Οι ασπρόμαυροι ισοφάρισαν την σειρά σε 2-2

Η Παρτιζάν νίκησε εντός έδρας τον Ερυθρό Αστέρα με 112-84, με αποτέλεσμα να κάνει το 2-2 στην σειρά των τελικών της Αδριατικής λίγκας και ο τίτλος, αλλά και το εισιτήριο για την EuroLeague της νέας αγωνιστικής σεζόν να αναμένονται να κριθούν στο Game 5, την Δευτέρα (6/6).

Πολύ μεγάλο σκορ στα πρώτα λεπτά, με τις δύο ομάδες να παίζουν ωραίο μπάσκετ και την Παρτιζάν να είναι μπροστά με οχτώ πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (35-27). Οι "ασπρόμαυροι" συνέχισαν δυνατά στο δεύτερο δεκάλεπτο και με ένα επί μέρους σκορ 22-16, προηγήθηκαν με 25 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (68-43).

Οι γηπεδούχοι κράτησαν την διαφορά πάνω απο το +25  στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκαν με 25 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (88-63). Η Παρτιζάν συνέχισε δυνατά στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εντός έδρας τον Ερυθρό Αστέρας με 112-84, με αποτέλεσμα να κάνει το 2-2 στην σειρά των τελικών της Αδριατικής λίγκας και ο τίτλος, αλλά και το εισιτήριο για την EuroLeague της νέας αγωνιστικής σεζόν να αναμένονται να κριθούν στο Game 5, την Δευτέρα (6/6).

Από την Παρτιζάν διακρίθηκαν οι Αβράμοβιτς και Λεσόρτ με 24 και 19 πόντους αντίστοιχα. Από τον Ερυθρό Αστέρα ξεχώρισαν οι Χόλινς και Ντόμπριτς με 19 και 16 πόντους.

Δεκάλεπτα: 35-27, 68-43, 88-63, 112-84