Τουρκ Τέλεκομ-Ανδόρρα 76-83: «Απόδραση» για την ομάδα του Πριγκιπάτου

Η Ανδόρρα νίκησε εκτός έδρας την Τουρκ Τέλεκομ με 83-76 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 9-6 (4η θέση), ενώ η τουρκική ομάδα έπεσε στο 6-8 (6η θέση).

Η Ανδόρρα είχε τον πρώτο λόγο στην αρχή, αλλά δεν ξέφυγε πολύ, με αποτέλεσμα να είναι μπροστά με δύο πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (20-18).  Αν και η Τούρκ Τέλεκομ πήρε προβάδισμα με ένα πόντο σε μια φάση (25-24, 13' λεπτό), με την ομάδα του Πριγκιπάτου να διατηρεί το προβάδισμα της και να προηγείται με τρεις πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (43-40).

Αν και η Τουρκ Τέλεκομ πίεσε πολύ και έβαλε δύσκολα στην ομάδα από την Ιβηρική χερσόνησο στο δεύτερο ημίχρονο, η Ανδόρρα έπαιξε πιο αποτελεσματικά και νίκησε εκτός έδρας με 83-76.

Από την Ανδόρρα διακρίθηκαν οι Αρτεάγκα και Μίλερ-ΜακΙντίρε με 13 και 12 πόντους αντίστοιχα. Από την Τουρκ Τέλεκομ ξεχώρισαν οι Τζόνσον και Πέρεζ με 21 και 18 πόντους.

Δεκάλεπτα: 18-20, 40-43, 58-62, 76-83