Ούλμ-Ράστα Βέχτα: Έκανε το 4/4 η ομάδα του Λάκοβιτς

Η Ούλμ υπερασπίστηκε την έδρα της και νίκησε μετά κόπων και βασάνων την Ράστα Βέχτα με 74-73, ανεβάζοντας το ρεκόρ της στο 4-0, με τους φιλοξενούμενους να έχουν τέσσερις ήττες σε ισάριθμα ματς.

H Ούλμ πάτησε το γκάζι στα πρώτα λεπτά και βρέθηκε με εννιά πόντους διαφορά στο τέλος της πρώτης περιόδου (20-11). Η Ράστα Βέχτα με ένα επί μέρους σκορ 21-15, μάζεψε την διαφορά και μείωσε στους τρεις πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (47-50).

Οι φιλοξενούμενοι με ένα ακόμη επί μέρους σκορ 18-12  πέρασε μπροστά με τρεις πόντους στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου (50-47), βάζοντας δύσκολα στην Ουλμ.

Οι γηπεδούχοι υπο τις οδηγίες του Γιάκα Λάκοβιτς έπαιξαν πιο αποτελεσματικά και πήραν την νίκη με 74-73.

Από την Ούλμ ξεχώρισαν οι Όμπστ και Χόλμαν με 13 και 11 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Ράστα Βέχτα διακρίθηκαν οι Πένο και Σαλούμου με 16 και 15 πόντους.

Περίοδοι: 20-11, 35-32, 47-50, 74-73