Βούρτσμπουργκ-Άλμπα 79-99: Νίκη στο ρελαντί για τους Βερολινέζους

Η Άλμπα Βερολίνου επικράτησε εκτός έδρας της Βούρτσμπουργκ με 99-79, με αποτέλεσμα να ανέβει στο 26-6 και την δεύτερη θέση, ενώ οι γηπεδούχοι έπεσαν στο 9-22 και την 15η θέση.

Η Άλμπα Βερολίνου μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι, παρά την πίεση της Βούρτσμπουργκ και προηγήθηκε με εφτά πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (25-18). Οι φιλοξενούμενοι πάτησαν το γκάζι στο δεύτερο δεκάλεπτο με ένα επί μέρους σκορ 33-19 και είχαν προβάδισμα με 21 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (58-37).

Παρά το γεγονός ότι η Βούρτσμπουργκ έβρισκε απαντήσεις και ήταν άκρως ανταγωνιστική, η Άλμπα Βερολίνου παίζοντας πιο αποτελεσματικά, κατάφερε να νικήσει εκτός έδρας με 99-79.

Από την Άλμπα Βερολίνου ξεχώρισε ο Έρικσον με 21 πόντους (7/11 τρίποντα), με τον Φοντέντσιο να σκοράρει δώδεκα πόντους και τους Σνάιντερ και Σίβα να βάζουν από έντεκα πόντους έκαστος. Από την Βούρτσμπουργκ διακρίθηκε ο Γουόρντ με έντεκα πόντους, ενώ οι Τσάμπμαν, Χόφμαν, Χαντ και Τζόουνς πρόσθεσαν από εννιά πόντους.

Περίοδοι: 18-25, 37-58, 56-81, 79-99