Λούντβινγκσμπουργκ-Μπάγερν 91-77: Από ήττα σε ήττα οι Βαυαροί

Η Λούντβινγκσμπουργκ νίκησε εντός έδρας την Μπάγερν Μονάχου με 91-77, με αποτέλεσμα να ανέβει στο 30-4 και την πρώτη θέση, ενώ οι Βαυαροί έπεσαν στο 24-10 και την τέταρτη θέση.

Η Λούντβινγκσμπουργκ πάτησε το γκάζι στα πρώτα λεπτά και παίζοντας πιο αποτελεσματικά, κατάφερε να προηγηθεί με δώδεκα πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (24-12). Οι γηπεδούχοι διαχειρίστηκαν την κατάσταση και είχε προβάδισμα με 19 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (50-31).

Παρά το γεγονός ότι η Μπάγερν Μονάχου μείωσε στους εφτά πόντους την διαφορά (64-57), η Λούντβινγκσμπουργκ διατήρησε και αύξησε την διαφορά, με αποτέλεσμα να νικήσει με 91-77.

Από τους πρωτοπόρους στην γενική κατάταξη ξεχώρισαν οι Χούλς και ΜακΛίν με 19 και 18 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Μπάγερν Μονάχου διακρίθηκαν οι Ρέινολντς και Τζόνσοσν με 21 και 10 πόντους.

Περίοδοι: 24-12, 50-31, 67-56, 91-77