Άλμπα-Φρανγκφούρτη 101-63: Έκαναν σεφτέ οι Βερολινέζοι

Η Άλμπα Βερολίνου νίκησε άνετα την Φρανγκφούρτη με 101-63 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 1-1, με τους φιλοξενούμενους να πέφτουν στο 0-2.

Η Άλμπα Βερολίνου πάτησε το γκάζι στα πρώτα λεπτά και παίζοντας πιο αποτελεσματικά, ήταν μπροστά με δώδεκα πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (27-15). Οι γηπεδούχοι ξέφυγαν στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκαν με 20 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (50-30).

Οι κίτρινοι συνέχισαν να διευρύνουν την διαφορά τους στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους, παρά την πίεση της ομάδας από την Φρανγκφούρτη και με ένα επί μέρους σκορ 26-14, προηγήθηκαν με 32 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (76-44). Η Άλμπα Βερολίνου ανέβασε την διαφορά της και στην τέταρτη περίοδο και νίκησε την Φρανγκφούρτη εντός έδρας με 101-63.

Από την Άλμπα Βερολίνου ξεχώρισαν οι Έρικσον και Λάμερς με 21 και 16 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Φρανγκφούρτη διακρίθηκε ο Μπρενέκε με 11 πόντους, με τους Χάρμς και Ρόμπερτσον να σκοράρουν από δέκα πόντους έκαστος.

Δεκάλεπτα: 27-15, 50-30, 76-44, 101-63