Άλμπα-Κράιλσχαιμ 106-74: Με σβηστές τις μηχανές οι Βερολινέζοι

Η Άλμπα Βερολίνου επικράτησε εντός έδρας των Κράιλσχαιμ Μέρλινς με 106-74 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 13-5 (5η θέση), ενώ οι φιλοξενούμενοι έπεσαν στο 11-7 (8η θέση).

Αν και πήραν προβάδισμα οι Κράιλσχαιμ Μέρλινς στο 3' λεπτό (8-2), η Άλμπα Βερολίνου με ένα επί μέρους σκορ 23-9, προσπέρασε και προηγήθηκε με οχτώ πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (25-17). Οι γηπεδούχοι κράτησαν την διαφορά τους στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκαν με οχτώ πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (47-39).

Οι Βερολινέζοι πάτησαν το γκάζι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 34-17, προηγήθηκαν με 25 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (81-56). Η Άλμπα συνέχισε να διευρύνει το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο με ένα επί μέρους σκορ 25-18 και νίκησε εντός έδρας τους Κράιλσχαιμ Μέρλινς με 106-74.

Από την Άλμπα Βερολίνου διακρίθηκαν οι Ντα Σίλβα και Ζούσμαν με 15 πόντους έκαστος. Από τους Κράιλσχαιμ Μέρλινς ξεχώρισαν οι Σορτς και Μπλεκ με 18 και 13 πόντους αντίστοιχα.

Δεκάλεπτα: 25-17, 47-39, 81-56, 106-74