Μπάγερν-Σκάιλαϊνερς 72-53: Συνεχίζουν νικηφόρα οι Βαυαροί

Η Μπάγερν Μονάχου νίκησε εντός έδρας τους Φράπορτ Σκαιλάνειρς με 72-53 και ανέβηκε στο 16-4 (1η θέση), ενώ οι φιλοξενούμενοι έπεσαν στο 5-14 (15η θέση).

Η Μπάγερν Μονάχου ξεκίνησε δυνατά στην αναμέτρηση και ήταν μπροστά με 15 πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (19-4). Οι γηπεδούχοι διατήρησαν το προβάδισμα τους σε διψήφιο αριθμό πόντων και προηγήθηκαν με 21 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (39-18).

Η Μπάγερν Μονάχου διατήρησε το προβάδισμα της στο δεύτερο ημιχρόνο και νίκησε εντός έδρας τους Φράπορτ Σκαιλάνειρς με 72-53.

Από την Μπάγερν Μονάχου διακρίθηκαν οι Χάντερ και Τόμας με 14 και έντεκα πόντους αντίστοιχα. Από  τους Φράπορτ Σκαιλάνειρς ξεχώρισαν οι Χάρμς και ΜακΛίν με δώδεκα και έντεκα πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 19-4, 39-18, 59-35, 72-53