Άλμπα-Χέμνιτζ 91-81: Με Σμιθ και Λο έκλεισαν θέση για τον τελικό οι Βερολινέζοι

Η Άλμπα Βερολίνου νίκησε την Χέμνιτζ με 91-81 και προκρίθηκε στον τελικό του Κυπέλλου Γερμανίας.

Αν και η Χέμνιτζ  πήρε προβάδισμα με οχτώ πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (31-23), η Άλμπα με ένα επί μέρους σκορ 18-8, προηγήθηκε με δύο πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (41-39).

Οι Βερολινέζοι ανέβασαν ρυθμούς στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου με ένα επί μέρους σκορ 28-19 και προηγήθηκαν με έντεκα πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (69-58). Η Άλμπα Βερολίνου διατήρησε το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε την Χέμνιτζ  με 91-81.

Από την Άλμπα Βερολίνου διακρίθηκαν οι Σμιθ και Λο με 19 πόντους έκαστος. Από την Χέμνιτζ ξεχώρισαν οι Μάικ και Άτκινς με 15 και 14 πόντους αντίστοιχα.

Δεκάλεπτα: 23-31, 41-39, 69-58, 91-81