Μπάγερν-Μπάμπεργκ 83-62: Ο Τόμας έδειξε τον δρόμο για την νίκη

Η Μπάγερν Μονάχου υπερασπίστηκε την έδρα της και νίκησε την Μπάμπεργκ με 83-62 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 18-5 (1η θέση), ενώ οι φιλοξενούμενοι έπεσαν στο 9-12 (12η θέση).

Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ στα πρώτα λεπτά, με την Μπάγερν Μονάχου να είναι μπροστά με τέσσερις πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (20-16). Η Μπάμπεργκ πρέσαρε στο δεύτερο δεκάλεπτο και είχε τον πρώτο λόγο, με αποτέλεσμα να προηγηθεί με ένα πόντο στο τέλος του ημιχρόνου (35-34).

Καταιγιστικοί ήταν οι γηπεδούχοι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου με ένα επί μέρους σκορ 24-13 και προηγήθηκαν με δέκα πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (58-48). Η Μπάγερν Μονάχου διεύρυνε το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο με ένα επί μέρους σκορ 25-14 και νίκησε εντός έδρας την Μπάμπεργκ με 83-62.

Από την Μπάγερν Μονάχου διακρίθηκαν οι Τόμας και Χίλιαρντ με 20 και 14 πόντους αντίστοιχα. Από την Μπάμπεργκ ξεχώρισαν οι Ρόμπινσον και Σένγκφελντερ με 16 και 14 πόντους.

Δεκάλεπτα: 20-16, 34-35, 58-48, 83-62