Γκίσεν-Μπάγερν 85-95: Με «34αρα» του Τόμας

Η Μπάγερν Μονάχου νίκησε εκτός έδρας την Γκίσεν με 95-85 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 20-7 (2η θέση), ενώ οι γηπεδούχοι έπεσαν στο 6-20 (17η θέση).

Καλύτερα ξεκίνησε η Μπάγερν Μονάχου στον αγώνα και ήταν μπροστά με τέσσερις πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (24-20). Οι Βαυαροί ανέβασαν ρυθμό στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκαν με εννέα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (48-39).  Οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν δυνατά στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και δημιούργησε μια διαφορά σε διψήφιο αριθμό πόντων, με αποτέλεσμα να προηγηθεί με έντεκα πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (73-62). Η Μπάγερν Μονάχου διατήρησε το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εκτός έδρας την Γκίσεν με 95-85.

Από την Μπάγερν Μονάχου διακρίθηκαν οι Τόμας και Όμπστ με 34 και 15 πόντους αντίστοχα. Από την Γκίσεν ξεχώρισαν οι Όμοτ και ΜακΚούλουμ με 24 και 21 πόντους.

Δεκάλεπτα: 20-24, 39-48, 62-73, 85-95