Μπάγερν-Σιντέινικς 86-78: Στο ρελαντί επικράτηση για τους Βαυαρούς

Η Μπάγερν Μονάχου νίκησε εντός έδρας την Σιντέινικς με 86-78 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 21-7 (2η θέση), ενώ οι φιλοξενούμενοι έπεσαν στο 10-20 (16η θέση),

Η Μπάγερν Μονάχου ξεκίνησε δυνατά στον αγώνα και ήταν μπροστά με έξι πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (24-18). Οι γηπεδούχοι ανέβασαν ρυθμό στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκαν με οχτώ πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (49-41).

Αν και οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 36' λεπτό (57-57), οι Βαυαροί έπαιξαν πιο αποτελεσματικά και προηγήθηκαν με πέντε πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (65-60). Παρότι οι μπλε μειώσαν στον ένα πόντο (65-64, 32' λεπτό), η Μπάγερν Μονάχου ήταν καλύτερη και κατάφερε να νικήσει εντός έδρας την Σιντέινικς  με 86-78.

Από την Μπάγερν Μονάχου διακρίθηκαν οι Λούτσιτς και Τόμας με 17 και 14 πόντους αντίστοιχα. Από την Σιντέινικς ξεχώρισαν οι Μόρις και Μουσίντι με 25 και 13 πόντους.

Δεκάλεπτα: 24-18, 49-41, 65-60, 86-78.