Γκέτινγκεν-Άλμπα 86-92: Με ανατροπή οι Βερολινέζοι

Η Άλμπα Βερολίνου νίκησε εκτός έδρας την Γκέτινγκεν με 92-86 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 21-6 (3η θέση), ενώ οι γηπεδούχοι έπεσαν στο 16-14 (8η θέση).

Δυναμικά ξεκίνησε η Άλμπα Βερολίνου και είχε τον πρώτο λόγο στην αρχή του αγώνα, με την Γκέτινγκεν να είναι μπροστά με ένα πόντο στο τέλος της πρώτης περιόδου (24-23). Οι γηπεδούχοι ανέβασαν ρυθμό στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκαν με εννέα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (53-44).

Άμεση απάντηση στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου από την Άλμπα Βερολίνου, η οποία έγινε ακόμα πιο ανταγωνιστικοί, με τους γηπεδούχους όμως να προηγούνται με τρεις πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (74-71). Οι φιλοξενούμενοι πάτησαν το γκάζι στην τέταρτη περίοδο και με ένα επί μέρους σκορ 21-12, νίκησαν εκτός έδρας την Γκέτινγκεν με 92-86.

Από την Άλμπα Βερολίνου διακρίθηκαν οι Λο και Σμιθ με 20 και 16 πόντους αντίστοιχα. Από την Γκέτινγκεν ξεχώρισαν οι Μπράουν και Μάρτιν με 24 και 23 πόντους.

Δεκάλεπτα: 24-23, 53-44, 74-71, 86-92