Μπάμπεργκ-Άλμπα 80-90: Με υπογραφή του Σμιθ

H Άλμπα Βερολίνου νίκησε εκτός έδρας την Μπάμπεργκ με 90-80 και έκανε το 2/2, ενώ οι γηπεδούχοι έπεσαν στο 0-1.

Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ στην αρχή του αγώνα, με την Άλμπα να έχει τον πρώτο λόγο και ήταν μπροστά με τέσσερις πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (24-20). Ιδιαίτερη πίεση άσκησε η Μπάμπεργκ στο δεύτερο δεκάλεπτο, με τους "κίτρινους-μπλε" να βρίσκουν απαντήσεις και να προηγούνται με δύο πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (42-40).

Ίδιο σκηνικό στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου, οι γηπεδούχοι πίεζαν πολύ, με τους Βερολινέζους να βρίσκουν λύσεις και να προηγούνται με δύο πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (62-60). Η Άλμπα Βερολίνου ανέβασε ρυθμό στην τέταρτη περίοδο και με ένα επί μέρους σκορ 28-10, νίκησε εκτός έδρας την Μπάμπεργκ με 90-80.

Από την Άλμπα Βερολίνου διακρίθηκαν οι Σμιθ και Τίμαν με 22 και 13 πόντους αντίστοιχα. Από την Μπάμπεργκ ξεχώρισε ο Καρινιάουσκας με 15 πόντους, με τους Μπόχατσικ και Γιάνγκ να σκοράρουν από δώδεκα πόντους έκαστος.

Τα δεκάλεπτα: 20-24, 40-42, 60-62, 80-90