Μπάγερν-Τσέμνιτζ 88-74: Με 22αρα του Ρούμπιτ

Η Μπάγερν Μονάχου νίκησε εντός έδρας την Τσένμιτζ με 88-74 και έκανε το 3/3, ενώ οι φιλοξενούμενοι έπεσαν στο 0-1.

Η Μπάγερν είχε το πρώτο λόγο στην αρχή του αγώνα και ήταν μπροστά με έξι πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (28-22). Η Τσέμνιτζ βρήκε απαντήσεις άμεσα και με ένα επί μέρους σκορ 27-19 στο δεύτερο δεκάλεπτο, προηγήθηκε με δύο πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (49-47).

Οι Βαυαροί ανέβασαν ρυθμό στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 20-8, προηγήθηκαν με δέκα πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (67-57). Η Μπάγερν Μονάχου συνέχισε δυναμικά στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εντός έδρας την Τσέμνιτζ με 88-74.

Από την Μπάγερν Μονάχου διακρίθηκαν οι Ρούμπι (9ρ. και τρεις ασίστ) και Λούτσιτς με 22 και 16 πόντους αντίστοιχα. Από την Τσέμνιτζ ξεχώρισαν οι Φιλιπόβιτι και Βαίντερμαν με 29 και 13 πόντους.

Δεκάλεπτα: 28-22, 47-49, 67-57, 88-74.