Μπράουνσβαιγκ-Άλμπα 90-95: Διπλό για τους Βερολινέζους με πλουραλισμό στο σκοράρισμα

Η Άλμπα Βερολίνου νίκησε εκτός έδρας την Μπράουνσβαιγκ με 95-90 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 7-1, ενώ οι γηπεδούχοι έπεσαν στο 2-6.

Οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι-χέρι στην αρχή του αγώνα, με την Άλμπα να έχει για περισσότερη ώρα το προβάδισμα και προηγήθηκε με ένα πόντο στο τέλος του ημιχρόνου (44-43). Οι Βερολινέζοι ανέβασαν την απόδοση τους στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 27-17, προηγήθηκαν με έντεκα πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (71-60). Παρά την πίεση της Μπράουσνβαιγκ στην τέταρτη περίοδο, έχοντας ένα επί μέρους σκορ 30-24, η Άλμπα Βερολίνου βρήκε απαντήσεις και νίκησε εκτός έδρας με 95-90.

Από την Άλμπα Βερολίνου διακρίθηκαν ο Σίκμα με 15 πόντους, ο Τίμαν με 15 πόντους, ο Λο με 13 πόντους, ο Ολίντε με 13 πόντους, ο Κουμαντζέ με δώδεκα πόντους και ο Ζούσμαν με δέκα πόντους. Από την Μπράουνσβαιγκ ξεχώρισαν οι Κράμερ και Τούρουντιτς με 31 και 18 πόντους αντίστοιχα.

Δεκάλεπτα: 20-25, 43-44, 60-71, 90-95