Άλμπα-Μπαϊρόιτ 91-83: Με ανατροπή στην τέταρτη περίοδο επικράτησαν οι Βερολινέζοι

Η Άλμπα Βερολίνου νίκησε εντός έδρας την Μπαϊρόιτ με 91-83 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 8-1, ενώ οι φιλοξενούμενοι έπεσαν στο 2-7.

Οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι-χέρι στην αρχή του αγώνα, με την Άλμπα να έχει τον πρώτο λόγο και να είναι μπροστά με επτά πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (27-20). Η Μπαϊρόιτ έβγαλε αντίδραση στο δεύτερο δεκάλεπτο και με ένα επί μέρους σκορ 29-13, προηγήθηκε με εννέα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (49-40).

Αν και οι Βερολινέζοι μείωσαν στους τρεις πόντους (55-52, 25' λεπτό) στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου, με τους φιλοξενούμενους να διατηρούν το προβάδισμα τους, για αυτό προηγήθηκαν με έξι πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (67-61). Η Άλμπα Βερολίνου πάτησε το γκάζι στην τέταρτη περίοδο και με ένα επί μέρους σκορ 30-16, κατάφερε να νικήσει εντός έδρας την Μπαϊρόιτ με 91-83.

Από την Άλμπα Βερολίνου διακρίθηκαν οι Σμιθ και Ζούσμαν με 17 και 14 πόντους αντίστοιχα. Από την Μπαϊρόιτ ξεχώρισαν οι Ρόβε και Χιλ με 19 και 18 πόντους.

Δεκάλεπτα: 27-20, 40-49, 61-67, 91-83