Πέζαρο - Αρμάνι Μιλάνο 81-88: Όταν ανέβασε στροφές, καθάρισε

Η Αρμάνι Μιλάνο «ίδρωσε» κόντρα στην Πέζαρο, ωστόσο κατάφερε να πάρει τη νίκη και να ανέβει στο 21-6 στην κατάταξη του ιταλικού πρωταθλήματος.

Η Αρμάνι Μιλάνο βρέθηκε να κυνηγά διαφορά 17 πόντων στο πρώτο δεκάλεπτο (31-14, 10'), ωστόσο ανέβασε στροφές πριν το ημίχρονο και μείωσε στους 5 πόντους (41-36, 20'). Μετά την ανάπαυλα κατάφερε να πάρει τα ηνία ύστερα από ένα επιμέρους 20-26 στην τρίτη περίοδο (61-62, 30') και έτσι στο τελευταίο μέρος του ματς πάτησε το... γκάζι για να φτάσει στη νίκη με 88-81.

Από τους νικητές διακρίθηκε ο ΛεΝτέι με 22 πόντους, ενώ οι Σιλντς και Μιτσόφ σημείωσαν από 16 και 15 πόντους αντίστοιχα.

Από τη μεριά της Πέζαρο ο Ρόμπινσον ήταν πρώτο σκόρερ με 20 πόντους, με τον Ντρελ να πετυχαίνει 16 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 31-14, 41-36, 61-62, 81-88