Αρμάνι-Τρέντο 88-62: Οι Μιλανέζοι έκαναν το 1-0 με πλουραλισμό στο σκοράρισμα

Η Αρμάνι Μιλάνο υπερασπίστηκε την έδρας της και νίκησε την Τρέντο με 88-62, κάνοντας το 1-0 στην σειρά των προημιτελικών.

Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ στα πρώτα λεπτά, με την Αρμάνι Μιλάνο να προηγείται με έξι πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (26-20). Οι γηπεδούχοι με ένα επί μέρους σκορ 23-14, πάτησε το γκάζι στο δεύτερο δεκάλεπτο, κατάφερε να προηγηθεί με 15 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (49-34).

Οι γηπεδούχοι διεύρυναν την διαφορά τους και διαχειρίστηκαν αποτελεσματικά την κατάσταση, με αποτέλεσμα να νικήσουν εντός έδρας την Τρέντο με 88-62.

Από την Αρμάνι Μιλάνο ξεχώρισαν οι Σίλντς και Πάντερ με 16 και 13 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Τρέντο διακρίθηκαν οι Μπρόουνε και Γουίλιαμς με 16 και 12 πόντους.

Περίοδοι: 26-20, 49-34, 72-51, 88-62