Αρμάνι-Τρέντο 93-72: Ο Σίλντς πήρε το όπλο του

Η Αρμάνι Μιλάνο υπερασπίστηκε την έδρα της και επικράτησε της Τρέντο με 93-72, με αποτέλεσμα να ανεβάσει το ρεκόρ της στο 2-0, ενώ οι φιλοξενούμενοι έπεσαν στο 0-2.

H Aρμάνι είχε τον έλεγχο από τα πρώτα λεπτά και παίζοντας πιο αποτελεσματικά, ήταν μπροστά με εφτά πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (28-21). Οι γηπεδούχοι πάτησαν το γκάζι στο δεύτερο δεκάλεπτο και με ένα επί μέρους σκορ 19-11, προηγήθηκαν με 15 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (47-32).

Αν και η Τρέντο πίεσε για να μειώσει την διαφορά στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους, η ομάδα του Μιλάνο βρήκε απαντήσεις και προηγήθηκε με 15 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (66-41). Αν και οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν να πιέζουν για να μειώσουν την διαφορά, η Αρμάνι Μιλάνο διαχειρίστηκε αποτελεσματικά την κατάσταση και νίκησε με 93-72.

Από την Αρμάνι Μιλάνο ξεχώρισαν οι Σίλντς και Μορασίνι με 19 και 13 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Τρέντο διακρίθηκαν οι Ρέινολντς και Μπράντφορντ με 15 και 13 πόντους.

Δεκάλεπτα: 28-21, 47-32, 66-41, 93-72