Αρμάνι-Σάσαρι 79-50: Παρέμεινε αήττητη με καθοριστικούς Ντάνιελς και Μήτογλου

Η Αρμάνι Μιλάνο υπερασπίστηκε την έδρα της και νίκησε την Σάσαρι με 79-50, με αποτέλεσμα να κάνει έξι νίκες σε ισάριθμα ματς, ενώ οι φιλοξενούμενοι έπεσαν στο 3-3.

Η Αρμάνι Μιλάνο ξεκίνησε δυνατά το παιχνίδι και ήταν μπροστά με επτά πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (22-15). Οι γηπεδούχοι διεύρυναν την διαφορά τους στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκαν με δώδεκα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (42-30).

Οι ερυθρόλευκοι πάτησαν το γκάζι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους και με ένα επί μέρους σκορ 18-6, προηγήθηκαν με 24 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (60-36). Η Αρμάνι Μιλάνο διατήρησε το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε την Σάσαρι με 79-50.

Από την Αρμάνι Μιλάνο διακρίθηκαν οι Ντάνιελς και Μήτογλου (13ρ.) με 16 πόντους έκαστος. Από την Σάσαρι ξεχώρισαν οι Μπέντζιους (8ρ.) και Μπέρνελ με δέκα πόντους.

Δεκάλεπτα: 22-15, 42-30, 60-36, 79-50