Αρμάνι-Φορτιτούντο 74-64: Στο ρελαντί νίκη για τους Μιλανέζους

Η Αρμάνι Μιλάνο νίκησε εντός έδρας την Φορτιτούντο Μπολόνια με 74-64, με αποτέλεσμα να ανεβάσει το ρεκόρ της στο 14-2 (1η θέση), ενώ οι φιλοξενούμενοι έπεσαν στο 5-12 (16η θέση).

Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ στα πρώτα λεπτά, με την Φορτιτούντο Μπολόνια να είναι μπροστά με τέσσερις πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (23-19). Οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι-χέρι στο δεύτερο δεκάλεπτο, με την Αρμάνι Μιλάνο να προηγείται με ένα πόντο στο τέλος του ημιχρόνου (37-36).

Οι γηπεδούχοι πάτησαν το γκάζι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 20-13, προηγήθηκαν με οχτώ πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (57-49). Η Αρμάνι Μιλάνο διατήρησε το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εντός έδρας την Φορτιτούντο Μπολόνια με 74-64.

Από την Αρμάνι Μιλάνο διακρίθηκε ο Νταντόμε με 15 πόντους, με τους Αλβίτι και Μπεντίλ να σκοράρουν από δέκα πόντους αντίστοιχα. Από την Φορτιτούντο Μπολόνια ξεχώρισαν οι Φράζιερ και Μπενζίνγκ με 22 και 15 πόντους αντίστοιχα, με τον Βασίλη Χαραλαμπόπουλο να έχει τρεις πόντους και δύο ριμπάουντ σε 20 λεπτά συμμετοχής.

Τα δεκάλεπτα: 19-23, 37-36, 57-49, 74-64.