Τρέντο-Αρμάνι 73-79: Συνεχίζουν νικηφόρα οι Μιλανέζοι

Η Αρμάνι Μιλάνο νίκησε εκτός έδρας την Τρέντο με 79-73 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 15-2 (1η θέση), ενώ οι γηπεδούχοι έπεσαν στο 9-9 (6η θέση).

Η Αρμάνι είχε το προβάδισμα από τα πρώτα λεπτά και ήταν μπροστά με τέσσερις πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (23-19). Η Τρέντο πίεσε στο δεύτερο δεκάλεπτο, με την Αρμάνι να παραμένει μπροστά στην μεγαλύτερη διάρκεια, αλλά το αποτέλεσμα να είναι ισόπαλο στο τέλος του ημιχρόνου (40-40).

Αν και η Τρέντο πήρε προβάδισμα με δύο πόντους (42-40, 21' λεπτό), οι κόκκινοι ξαναπήραν τα ηνία του αγώνα και προηγήθηκαν με πέντε πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (59-54). Παρότι οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν σε μια στιγμή (66-66, 35' λεπτό), η Αρμάνι Μιλάνο διατήρησε το προβάδισμα της και νίκησε εκτός έδρας με 79-73.

Δεκάλεπτα: 19-23, 40-40, 54-59, 73-79