Αρμάνι-Πέζαρο 91-57: Σαρωτική με πλουραλισμό στο σκοράρισμα

Η Αρμάνι Μιλάνο υπερασπίστηκε την έδρα της και νίκησε την Πέζαρο με 91-57 και ανέβηκε στο 16-2 (1η θέση), ενώ οι φιλοξενούμενοι έπεσαν στο 7-12 (13η θέση).

Οι γηπεδούχοι άρχισαν πολύ δυνατά στα πρώτα λεπτά και προηγήθηκε με 15 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (42-27).  Η Ιταλική ομάδα πάτησε το γκάζι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου με ένα επί μέρους σκορ 25-13 και προηγήθηκε με 27 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (67-40). Η Αρμάνι Μιλάνο συνέχισε να διευρύνει το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο με ένα επί μέρους σκορ 24-17 και νίκησε εντός έδρας την Πέζαρο με 91-57.

Από την Αρμάνι Μιλάνο διακρίθηκαν οι Αλβίτι, Γκραντ και Ταρσέφσκι με δώδεκα πόντους έκαστος. Από την Πέζαρο ξεχώρισαν οι Λαμπ και Τζόουνς με 15 και 13 πόντους αντίστοιχα.

Τα δεκάλεπτα: 23-12, 42-27, 67-40, 91-57.