Αρμάνι-Σάσαρι 88-68: Ο Ντιλέινι την έστειλε στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ιταλίας

Η Αρμάνι Μιλάνο νίκησε την Σάσαρι με 88-68 και προκρίθηκε στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ιταλίας.

Η Αρμάνι Μιλάνο ξεκίνησε δυνατά στον αγώνα και ήραν μπροστά με έντεκα πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (27-18). Η Σάσαρι μείωσε την διαφορά στο δεύτερο δεκάλεπτο, με τους Μιλανέζους να διατηρούν την διαφορά και να προηγούνται με πέντε πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (42-37).

Οι "κόκκινοι" πάτησαν το γκάζι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου με ένα επί μέρους σκορ 23-9 και προηγήθηκαν με 19 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (65-46). Η Αρμάνι Μιλάνο διατήρησε το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο σε διψήφια διαφορά πόντων και νίκησε την Σάσαρι μρ 88-68.

Από την Αρμάνι Μιλάνο διακρίθηκαν οι Ντιλέινι και Ντάνιελς με 24 και 12 πόντους αντίστοιχα. Από την Σάσαρι ξεχώρισαν οι Λόγκαν και Μεκοβούλου με 19 και 12 πόντους.

Δεκάλεπτα: 27-18, 42-37, 65-46, 88-68