Αρμάνι-Τριέστε 102-84: Με σβηστές τις μηχανές νίκησαν οι Μιλανέζοι

Η Αρμάνι Μιλάνο νίκησε εντός έδρας την Τριέστε με 102-84 και ανέβηκε στο 18-2 (1η θέση), ενώ οι φιλοξενούμενοι έπεσαν στο 10-11 (7η θέση).

Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ στα πρώτα λεπτά, με την Αρμάνι να είναι μπροστά με δύο πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (19-17). Αν και η Τριέστε είχε το πάνω χέρι στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τέσσερις πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (44-40).

Οι Μιλανέζοι ανέβασαν ρυθμό στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκαν με δώδεκα πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (72-60). Η Αρμάνι Μιλάνο διατήρησε το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εντός έδρας την Τρίεστε με 102-84.

Από την Αρμάνι ξεχώρισαν οι Ταρζέφσκι (10ρ.) και Σιλντς με 20 και 16 πόντους αντίστοιχα. Από την Τριέστε ξεχώρισαν οι Ντέιβιτς και Γκρατζούλις με 14 και 13 πόντους.

Δεκάλεπτα: 19-17, 44-40, 72-60, 102-84