Μπρέσια-Αρμάνι 82-74: Ο Μήτρου Λονγκ σόκαρε τους Μιλανέζους

Η Μπρέσια νίκησε εντός έδρας την Αρμάνι Μιλάνο με 82-74 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 15-7 (3η θέση), ενώ οι κόκκινοι έπεσαν στο 18-3 (1η θέση).

Η Μπρέσια είχε το πάνω χέρι στο παιχνίδι, παρότι ήταν κλειστό, αλλά ήταν μπροστά με δύο πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (17-15). Οι γηπεδούχοι ανέβασαν ρυθμούς στο δεύτερο δεκάλεπτο με ένα επί μέρους σκορ 24-16 και προηγήθηκαν με δέκα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (41-31).

Οι μπλε κράτησαν την διαφορά τους στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκαν με έξι πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (64-58). Η Μπρέσια διατήρησε το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εντός έδρας την Αρμάνι Μιλάνο με 82-74.

Από την Μπρέσια διακρίθηκαν οι Μήτρου-Λονγκ και Ντέλα Βάλε με 22 και 21 πόντους αντίστοιχα. Από την Αρμάνι Μιλάνο ξεχώρισαν οι Ντιλέινι και Χολ με έντεκα πόντους έκαστος.

Δεκάλεπτα: 17-15, 41-31, 64-58, 82-74