Βενέτσια-Φορτιτούντο 77-72: Ο Μπράμος νίκησε τον Χαραλαμπόπουλο

Η Βενέτσια, οπού παίζει ο Μάικ Μπράμος, νίκησε εντός έδρας την Φορτιτούντο Μπολόνια, στην οποία αγωνίζεται ο Βασίλης Χαραλαμπόπουλος με 77-72 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 13-12 (4η θέση), ενώ οι φιλοξενούμενοι έπεσαν στο 8-17 (15η θέση),

Οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι-χέρι στην αρχή του αγώνα, με την Φορτιτούντο Μπολόνια με έξι σερί πόντους, να προσπερνάει και να είναι μπροστά με δύο πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (19-17). Η Βενέτσια ανέβασε ρυθμό στο δεύτερο δεκάλεπτο και με ένα επί μέρους σκορ 26-15, προηγήθηκε με εννέα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (43-34).

Η ομάδα από την Βενετία ανέβασε ταχύτητα στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκε με επτά πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (60-53). Η Βενέτσια κράτησε το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εντός την Φορτιτούντο Μπολόνια με 77-72.

Από την Βενέτσια διακρίθηκαν οι Θίοντορ και Βατ με 18 και 16 πόντους αντίστοιχα, με τον Μπράμος να έχει οχτώ πόντους, δύο ριμπάουντ και μία ασίστ σε 23 λεπτά. Από την Φορτιτούντο Μπολόνια ξεχώρισαν οι Φραζίερ και Μπένζινγκ με 15 και 13 πόντους, με τον Χαραλαμπόπουλο να έχει έντεκα πόντους και έξι ριμπάουντ σε 24 λεπτά.

Δεκάλεπτα: 17-19, 43-34, 60-53, 77-72