Κρεμόνα-Μπρέσια 76-88: Και πάλι ο Μήτρου-Λονγκ την οδήγησε στην νίκη

Η Μπρέσια νίκησε εκτός έδρας την Κρεμόνα με 88-76 και ανέβηκε στο 20-8 (3η θέση), ενώ οι γηπεδούχοι έπεσαν στο 7-21 (16η θέση).

Σαρωτική η Μπρέσια στην αρχή του αγώνα, η οποία ήταν μπροστά με εννέα πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (28-19). Οι μπλε κράτησαν την διαφορά τους στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκαν με οχτώ πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (47-39).

Η ομάδα από την Λομβαρδία είχε το πάνω χέρι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκε με δέκα πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (73-63). Η Μπρέσια διατήρησε το προβάδισμα της σε διψήφιο αριθμό πόντων και νίκησε εκτός έδρας την Κρεμόνα με 88-76.

Από την Μπρέσια διακρίθηκαν οι Μήτρου-Λόνγκ και Ντέλα Βάλε με 15 και 14 πόντους αντίστοιχα. Από την Κρεμόνα ξεχώρισαν οι Τίνκλ και Γιουσκεβίτσιους με 19 και 18 πόντους.

Δεκάλεπτα: 19-28, 39-47, 63-73, 76-88