Αρμάνι-Μπρίντζι 92-87: Με ανατροπή νίκησαν οι Μιλανέζοι

Η Αρμάνι Μιλάνο νίκησε εντός έδρας την Μπρίντιζι με 92-87 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 23-5 (2η θέση), ενώ η ομάδα από την Νότια Ιταλία έπεσε στο 12-17 (11η θέση).

Η Μπρίντιζι είχε τον πρώτο λόγο στην αρχή του αγώνα και ήταν μπροστά με έντεκα πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (27-16). Αν και η Αρμάνι Μιλάνο ανέβασε ρυθμό στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι φιλοξενούμενοι κράτησαν το προβάδισμα τους και προηγήθηκαν με έξι πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (50-44).

Παρότι οι Μιλανέζοι μείωσαν στον ένα πόντο σε τρεις περιπτώσεις στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου, η ομάδα από την Νότια Ιταλία διατήρησε το προβάδισμα της και προηγήθηκε με επτά πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (70-63). Η Αρμάνι Μιλάνο πάτησε το γκάζι στην τέταρτη περίοδο και με ένα επί μέρους σκορ 29-17, νίκησε εντός έδρας την Μπρίντιζι με 92-87.

Από την Αρμάνι Μιλάνο διακρίθηκαν οι Ντάνιελς και Μπεντίλ με 21 και 16 πόντους αντίστοχα. Από την Μπρίντιζι ξεχώρισαν οι Τζεντίλε και Πέρκινς με 18 και 14 πόντους.

Δεκάλεπτα: 16-27, 44-50, 63-70, 92-87.