Βιλερμπάν - Ντιζόν 73-49: Με επίδειξη δύναμης το 3Χ3

Η Βιλερμπάν ήταν καταιγιστική απέναντι στη Ντιζόν και δίχως να της αφήσει κανένα περιθώριο πήρε τη νίκη με 73-49 και έκανε το 3Χ3 στο γαλλικό πρωτάθλημα.

Η Βιλερμπάν επέβαλε από το πρώτο δεκάλεπτο τον ρυθμό της (19-11, 10') και έκλεισε το πρώτο μισό του αγώνα στο +13 (41-28, 20'). Μετά την ανάπαυλα οι γηπεδούχοι πάτησαν... γκάζι και με επιμέρους 16-6 στην τρίτη περίοδο πήραν «αέρα» 23 πόντων (57-34, 30'). Έτσι, το τελευταίο μέρος του ματς ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα για τους παίκτες του Πάρκερ, οι οποίοι έφτασαν στη νίκη με 73-49 και πανηγύρισαν την τρίτη νίκη τους σε ισάριθμα παιχνίδια στο γαλλικό πρωτάθλημα.

Από τους νικητές ξεχώρισε ο Χάουαρντ με 12 πόντους, ενώ ο Καχούντι πέτυχε 10 πόντους. Ο Κώστας Αντετοκούνμπο αγωνίστηκε για 7 λεπτά και σημείωσε 2 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 19-11, 41-28, 57-34, 73-49