Μονακό-Βιλερμπάν 84-82: Με «28αρα» του Μοτεγιούνας πήρε το θρίλερ

Ο Ντονάτας Μοτεγιούνας ήταν καθοριστικός για την εντός έδρας νίκη της Μονακό επί της Βιλερμπάν με 84-82, με τους Μονεγάσκους να ανεβαίνουν στο 8-2, ενώ οι φιλοξενούμενοι έπεσαν στο 7-4.

Αν και η Μονακό ξεκίνησε καλύτερα και πήρε προβάδισμα με οχτώ πόντους (15-7, 5' λεπτό), η Βιλερμπάν με ένα επί μέρους σκορ 13-4, προσπέρασε μπροστα και προηγήθηκε με ένα πόντο στο τέλος της πρώτης περιόδου (20-19). Οι γηπεδούχοι διατήρησαν το προβάδισμα τους στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκαν με πέντε πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (46-41).

Αν και η Βιλερμπάν κρατούσε χαμηλά το σκορ στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου, η Μονακό είχε τα ηνία του αγώνα και προηγήθηκε με επτά πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (68-61).  Η Βιλερμπάν έκανε το ματς θρίλερ στην τέταρτη περίοδο καλύπτοντας την διαφορά, με την Μονακό να βρίσκει τις λύσεις και να νικάει εντός έδρας με 84-82.

Από την Μονακό διακρίθηκαν οι Μοτεγιούνας (9ρ. και μία ασίστ) και Γκρέι με 28 και 13 πόντους αντίστοιχα. Από την Βιλερμπάν ξεχώρισαν οι Τζόουνς και Οκόμπο με 14 και 13 πόντους.

Περίοδοι: 19-20, 46-41, 68-61, 84-82