Μακάμπι-Χάποελ Μπερ Σέβα 71-64: Επιστροφή στις νίκες για την ομάδα του Σφαιρόπουλου

Η Μακάμπι Τελ Αβιβ υπερασπίστηκε την έδρα της και νίκησε την Χάποελ Μπερ Σέβα με 71-64, με αποτέλεσμα να ανεβάσει το ρεκόρ της στο 6-3, ενώ οι φιλοξενούμενοι έπεσαν στο 4-5.

Η Χάποελ Μπερ Σεβά άρχισε πιο δυνατά τον αγώνα και προηγήθηκε με πέντε πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (21-16). Η Μακάμπι Τ.Α. πάτησε το γκάζι στο δεύτερο δεκάλεπτο και με ένα επί μέρους σκορ 20-13,  προσπέρασε και προηγήθηκε με δύο πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (36-34).

Οι φιλοξενούμενοι βρήκαν απαντήσεις στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 17-10, πήρε προβάδισμα με πέντε πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (51-46). Η Μακάμπι Τελ Αβιβ ξαναπήρε τα ηνία στην τέταρτη περίοδο και με ένα επί μέρους σκορ 25-13, νίκησε εντός την Χαποελ Μπερ Σέβα με 71-64.

Δεκάλεπτα: 16-21, 36-34, 46-51, 71-64