Ζαλγκίρις-Πιένο 99-70: Συνεχίζουν νικηφόρα οι πράσινοι με καθοριστικό Λουκοσιούνας

Η Ζαλγκίρις Κάουνας υπερασπίστηκε την έδρα της και νίκησε την Πιένο με 99-70, με αποτέλεσμα να ανεβάσει το ρεκόρ της στο 19-1 (1η θέση) , ενώ οι φιλοξενούμενοι έπεσαν στο 3-15 (10η θέση).

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν πολύ δυνατά στην αρχή και παίζοντας πιο αποτελεσματικά, προηγήθηκαν με 19 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (56-37). Η Ζαλγκίρις Κάουνας διατήρησε το προβάδισμα της στο δεύτερο ημίχρονο και νίκησε εντός έδρας την Πιένο με 99-70.

Από την Ζαλγκίρις διακρίθηκαν οι Λουκοσιούνας και Λόβερν με 20 και 15 πόντους αντίστοιχα. Από την Πιένο ξεχώρισε ο Πετριλεβίτσιους με 18 πόντους, με τους Τζόνσον και Κούλπεπερ να σκοράρουν από 15 πόντους έκαστος.

Δεκάλεπτα: 33-16, 56-37, 71-59, 99-70