Μονακό-Γκράβελινς 97-85: Φόρτσαραν στο δεύτερο μέρος και πήραν την νίκη

Καταιγιστική ήταν η Μονακό στην τρίτη περίοδο (με ένα επί μέρους σκορ 34-21) και νίκησε εντός έδρας την Γκράβελινς με 97-85, με αποτέλεσμα να ανεβάσει το ρεκόρ της στο 12-6 (2η θέση), ενώ οι φιλοξενούμενοι έπεσαν στο 9-9 (10η θέση).

Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ στα πρώτα λεπτά, με την Μονακό να είναι μπροστά με τρεις πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (23-20).  Η Γκράβελιν ανέβασε ρυθμό στο δεύτερο δεκάλεπτο, προσπέρασε στο σκορ και προηγήθηκε με ένα πόντο στο τέλος του ημιχρόνου (38-37).

Οι Μονεγάσκοι πάτησαν το γκάζι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου με ένα επί μέρους σκορ 34-21 και προηγήθηκαν με δώδεκα πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (71-59). Η Μονακό διατήρησε το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο κι νίκησε εντός έδρας την Γκράβελινς με 97-85.

Από την Μονακό διακρίθηκαν οι Χολ και Τζέιμς με 18 και 16 πόντους αντίστοιχα. Από την Γκράβελινς ξεχώρισαν οι Τέιλορ και Εντογιέ με 19 και 15 πόντους.

Δεκάλεπτα: 23-20, 37-38, 71-59, 98-85.