Μονακό-Λε Μαν 92-76: Προκρίθηκαν οι Μονεγάσκοι στα ημιτελικά

Η Μονακό νίκησε την Λε Μαν με 92-76 και προκρίθηκε στα ημιτελικά του Κυπέλλου Γαλλίας.

Οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι-χέρι στην αρχή, ενώ ήταν ισοπαλία στο τέλος της πρώτης περιόδου (17-17). Οι Μονεγάσκοι πάτησαν το γκάζι στο δεύτερο δεκάλεπτο με ένα επί μέρους σκορ 34-20 και προηγήθηκαν με 14 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (51-37).

Η ομάδα από το Πριγκιπάτο διεύρυνε την διαφορά σε διψήφιο ποσοστό στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκε με 14 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (68-54). Η Μονακό κράτησε την απόσταση και νίκησε εντός έδρας την Λε Μαν με 92-76.

Από την Μονακό διακρίθηκαν οι Μότουμ και Χολ (16ρ. και μία ασίστ) με 18 κι 15 πόντους αντίστοιχα. Από την Λε Μαν ξεχώρισαν οι Μπάμφορτ και Τάρπει με 16 και 15 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 17-17, 51-37, 68-54, 92-76