Μακάμπι Τ.Α.-Γκαλίλ Ελιόν 113-82: Το «καθάρισε» από την δεύτερη περίοδο

Η Μακάμπι Τ.Α. νίκησε εντός έδρας την Γκαλίλ Ελιόν με 113-82 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 13-7 (2η θέση), με τους φιλοξενούμενους να πέφτουν στο 9-10 (8η θέση).

Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ στην αρχή, με την Μακάμπι Τελ Αβιβ να είναι μπροστά με έξι πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (28-22). Οι γηπεδούχοι ανέβασαν ρυθμούς στο δεύτερο δεκάλεπτο και με ένα επί μέρους σκορ 28-16, προηγήθηκαν με 22 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (56-38).

Η Μακάμπι Τελ Αβιβ διεύρυνε το προβάδισμα της στο δεύτερο ημίχρονο και νίκησε την Γκαλίλ Ελιόν εντός έδρας με 113-82.

Από την Μακάμπι Τελ Αβιβ διακρίθηκαν οι Σόρκιν και Τόμας με 20 και 17 πόντους αντίστοιχα. Από την Γκαλίλ Ελιόν ξεχώρισαν οι Ιροέγκμπου και Λιούις με 19 και 13 πόντους.

Δεκάλεπτα: 28-22, 56-38, 86-62, 113-82.