Βιλερμπάν-Ντιζόν 101-90: Με υπογραφή των Οκόμπο, Τζόουνς και Νάιτ

Η Βιλερμπάν νίκησε εντός έδρας την Ντιζόν με 101-90 και έκανε το 2-0 στην σειρά των ημιτελικών του Γαλλικού πρωταθλήματος.

Η Βιλερμπάν ξεκίνησε πολύ δυνατά στην αρχή του αγώνα και ήταν μπροστά με δέκα πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (26-16).  Οι "ασπρόμαυροι" κράτησαν την διαφορά τους στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκα με δώδεκα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (75-72).

Οι φιλοξενούμενοι έβγαλαν αντίδραση στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 35-20, προηγήθηκαν με τρεις πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (75-72). Η Βιλερμπάν βρήκε λύσεις στην τέταρτη περίοδο και με ένα επί μέρους σκορ 29-15, νίκησε την Ντιζόν με 101-90 και έκανε το 2-0 στην σειρά των ημιτελικών του Γαλλικού πρωταθλήματος. Ιδιαίτερα στο γήπεδο ήταν για ακόμη μια φορά τα αδέρφια Αντετοκούνμπο.

Από την Βιλερμπάν διακρίθηκε ο Οκόμπο που είχε 26 πόντους, με τους Τζόουνς και Νάιτ να έχουν από 20 πόντους έκαστος. Ο Κώστας Αντετοκούνμπο είχε τέσσερις πόντους και ένα ριμπάουντ σε δέκα λεπτά. Από την Ντιζόν ξεχώρισαν οι Χόλστον και Τσέις με 28 και 20 πόντους αντίστοιχα.

Δεκάλεπτα:  26-16, 52-40, 72-75, 101-90